Užitečné informace

Co, proč, nač, zač...

Kam vlastně jedete?

     Tábor probíhá v CHKO Jeseníky. Nejbližší vesnicí Dolní Moravice - Nová Ves. Další informace můžete najít na stránkách internetu http://slunecna.9e.cz.

Kam tedy mám posílat poštu?

     Na dopis či balíček napište tuto adresu:

Chata Slunečná, Dolní Moravice - Nová Ves 84, 795 01 Rýmařov.

Co znamená „Dobré a prošlápnuté boty“?

     To jsou boty určené na turistiku a do lesa. Není nutné mít speciální boty pro horolezce, ale také je špatné si myslet, že dobré boty jsou jen boty značkové a určené do města. Je potřeba, aby tyto boty měly dostatečný vzorek na podrážce, daly se pevně zavázat a držely pevně nohu v situacích, kdy to je potřeba. Naprosto nevhodné jsou tzv. „městské boty“ které děti často nosí, protože ty neposkytují noze téměř nic z toho, co je potřeba.

Proč musí mít moje dítě sebou průkazku pojišťovny a občanský průkaz?

     Protože to nařizuje zákon. Tyto doklady jsou důležité pro případnou kontrolu z hygienické stanice a také v případě, že se něco stane a je potřeba s dítětem dojít k lékaři nebo přímo do nemocnice. Bez těchto dokladů jsou jen potíže, všechno se zdržuje a navíc hrozí pokuty za nesplnění zákonných podmínek

A proč musí mít průkaz TP, ZTP či ZTP/P?

     Protože na něj dostane slevu při dopravě nebo při vstupu na výletu. Pokud tento průkaz nemá, musí platit plné vstupné, či plnou cenu jízdenky, a to je škoda.

Kde získám „bezinfekčnost“ a jak stará smí být?

     Potvrzení o bezinfekčnosti si můžete stáhnout z našich stránek, nebo jej dostanete s přihláškou poštou, případně si o ní můžete říci při odjezdu na nádraží. Podpis nesmí být starší než 24 hodin, lepší je toto potvrzení podepsat v den odjezdu.

Na co potřebuje baterku?

     Občas se hodí, tábor je v lese, někdy se jde ven i potmě, při noční cestě na záchod se také hodí…

Proč nedoporučujete telefony?

     Protože s nimi děti ruší program tábora a také se stávají terčem různých hádek, pošťuchování a podobných aktivit. Zrovna tak se stává, že dítě někde telefon zašantročí a pak obviňuje všechny kolem, že mu jej ukradli. Proto je dobré uvážit, jestli jej dítěti opravdu dávat či nikoli. A pokud již ano, tak vás žádáme o dodržování našeho režimu dne a dětem telefonovat, či psát, pouze v době odpoledního klidu či večer. V jiný čas to skutečně ruší program. Část dětí je schopných po zazvonění telefonu odejít z hřiště s tím, že „Teďka mi volá máma a já to musím vzít, jinak bude mít strach“.

Proč jsou zakázané počítače?

     Takové přístroje na tábor nepatří. Jednak to opět ruší program, a potom jsou to cenné věci značné hodnoty a snadno se poškodí. Počítačů si děti užijí doma a ve škole dost, na tábor v přírodě však nepatří.